مقالات لوازم اداری, مقالات لوازم خانگی, همه مقالات

انواع صندلی اپن و کاربرد آنها + راهنمای خرید صندلی

صندلی اپن در بازار مبلمان اداری و غیر اداری، به صندلی همه کاره معروف است! امروزه در صنعت تولید انواع صندلی، تولیدکنندگان برای هر حرفه و هر کاربردی اقدام به تولید صندلی ویژه و مناسب همان شغل و حرفه نموده‌اند. اما در این جا میخواهیم به معرفی یک صندلی استثنایی بپردازیم که بر خلاف سایر صندلی‌ها کاربردهای متعددی دارد.

به عنوان مثال از صندلی اپن میتوان به عنوان صندلی کارمندی، صندلی اپن آشپزخانه، صندلی آرایشگاه، صندلی رستوران و…استفاده نمود. قابلیت تنظیم این صندلی به همه‌کاره بودن آن کمک قابل توجهی کرده است! قبل از معرفی بهترین صندلی اپن لازم است تا شما تقاوت میان صندلی اپن استاندارد را با صندلی‌ اپن غیر استاندارد تشخیص دهید.

اگر قصد خرید صندلی استاندارد خوب را دارید این مقاله قبل از خرید صندلی مناسب، حکم یک دفترچه راهنمای اصولی ساده و در عین حال بسیار مهم را برای شما دارد! جهت آشنایی با ویژگی‌های صندلی استاندارد، انواع صندلی اپن استاندارد و خصوصیات و برتری‌های این مدل صندلی در برابر سایر مدلها، مطالعه‌ی مقاله‌ی زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

در این مقاله سعی شده تا به نکات مهم و تخصصی مربوط به خرید صندلی و چگونگی داشتن یک انتخاب درست بر اساس جدیدترین دانش روز با زبانی ساده اشاره شود. با ما همراه باشید.

 

مهمترین نکات در خرید صندلی (راهنمای خرید صندلی)

اکثر ما ساعاتی از روز را در حال استفاده از انواع صندلی‌ها سپری می‌کنیم. اما آیا تا به حال به مناسب بودن یا نبودن صندلی که از آن استفاده می‌کنید دقت کرده‌اید؟ صندلی‌ها به طور نامحسوسی در طی زمان روی سلامت فیزیکی و حالت ستون فقرات شما اثر می‌گذارند. بنابراین مناسب بودن صندلی مورد استفاده شما بیش از آنچه تصور کنید اهمیت دارد.

برخی از افراد هنگام خرید صندلی به زیبایی ظاهری و قیمت پایین آن اکتفا می‌کنند. خرید صندلی ارزان شاید ظاهرا اقدامی اتقصادی و هوشنمدانه به نظر برسد؛ اما اگر نگاهی عمیق به این موضوع بیندازیم، در صورت خرید صندلی ارزان اما بی‌کیفیت شما نه تنها در هزینه خود صرفه جویی نکرده‌اید، بلکه آن را هدر داده‌اید و حتی به ازای خرید صندلی نامناسب ممکن است مجبور به پرداخت هزینه‌های درمان ناشی از آسیبهایی شوید که استفاده از صندلی غیراستاندارد به شما وارد می‌کند.

اگر شما امروز به کیفیت صندلی مورد استفاده خود اهمیت ندهید، در گذر زمان ممکن است دچار عارضه‌های مفصلی و درد کمر و گردن شوید. حال شما کدام یک را انتخاب می‌کنید؟ بهای مورد نیاز برای خرید یک صندلی مناسب و طبی و ضمانت سلامت فیزیکی یا پرداخت بهای مورد نیاز برای درمان‌های پرهزینه ارتوپدی و عمل‌های سنگین و بدون تضمنی دیسک کمر یا مهره‎‌های ستون فقرات؟!

اولین نکته‌ای که حتما هنگام سفارش هر نوع صندلی از جمله خرید صندلی اپن باید به آن توجه کنید، استاندارد بودن صندلی است. در ادامه با ویژگی‌های یک صندلی استاندارد و مناسب آشنا می‌شوید.

 

یک صندلی استاندارد چه ویژگی‌هایی دارد؟

یک صندلی استاندارد در درجه‌ی اول باید دارای ویژگی‌های ارگونومی باشد. ارگونومیک بودن یک صندلی شامل فاکتورها و اصول و قواعدی است که باید برای ساختن صندلی راحت و استاندارد مناسب هر شغل و کسب و کاری در نظر گرفته شود. در حقیقت تولید کنندگان صندلی استاندارد موظف به رعایت اصول ارگونومی در فرآیند تولید صندلی طبی، اداری و.. می‌باشند.

در کنار رعایت اصول ارگونومیک، میزان راحتی یک صندلی وابسته به متریالی است که در ساخت صندلی از آن استفاده می‌شود. هر چه مواد اولیه به کار رفته در تولید صندلی از درجه کیفیت بالاتری برخوردار باشند، مقاومت صندلی و طول عمر آن نیز بالاتر خواهد بود.

قسمت کمری یا همان قسمت پشتی یک صندلی استاندارد باید به گونه‌ای باشد که از وضعیت گردن و ستون فقرات شما به طور کامل پشتیبانی کند. از دیگر ویژگی‌های یک صندلی استاندارد میتوان به داشتن قابلیت تنظیم مانند تنظیم ارتفاع یا تنظیم حالت کمری آن اشاره کرد.

یک صندلی ارگونومیک و مناسب باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که شما بتوانید ساعات طولانی را با کمترین خستگی ممکن روی آن به کار خود مشغول باشید. یک صندلی غیر استاندارد باعث خستگی زودرس و گرفتگی عضلات کمر و گردن می‌شود.

اگر بخواهیم فردی که از صندلی مناسب و ارگونومیک استفاده میکند را با فردی که روی صندلی‌های معمولی و غیراستاندارد به مدت طولانی فعالیت میکند مقایسه کنیم به نتایج جالب توجهی می‌رسیم.

بر اساس تحقیقاتی که در سالهای اخیر در این مورد صورت گرفته است؛ افرادی که از صندلی ارگونومیک برای انجام فعالیت روزانه استفاده می‌کنند، علاوه بر اینکه زمان بیشتری را بدون خستگی به راحتی به کار خود مشغول هستند، عملکردی عالی و بازدهی بالاتری نسبت به گروه اول دارند.

از این موضوع میتوان نتیجه گرفت که یک سازمان یا شرکت برای مدیریت و استفاده بهینه از انرژی، زمان و همچنین بهبود عملکرد کارکنان خود میتواند به جای خرید صندلی‌های ارزان و بی‌کیفیت، تصمیم به خرید صندلی ارگونومیک بگیرد. نتیجه چنین تصمیم و انتخاب درستی، پیشرفت سریع‌تر سازمان و انجام حجم زیادی از امور شرکت در زمان کم با بالاترین کیفیت خواهد بود. زیرا کارکنان میتوانند زمان زیادی را روی صندلی‌های استاندارد بدون خستگی و به راحتی سپری کرده و مشغول به کار باشند.

یک صندلی ارگونومی برای انجام فعالیت‌های روزانه فردی نیز همین نتایج را برای شما به دنبال خواهد داشت. حال که با ویژگیهای صندلی استاندارد آشنا شدید، می‌توانیم به بررسی خصوصیات بهترین صندلی اپن استاندارد بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

 

خصوصیات مشترک بین بهترین صندلی‌های اپن چیست؟

همانطور که می‌دانید، صندلی‌های اپن در مقایسه با سایر مدلهای صندلی، در فروشگاه‌ها از تنوع رنگ و طرح فوق‌العاده‌ای برخوردارند. اگر بخواهیم خصوصیات مشترک بهترین صندلی‌های اپن موجود در بازار را ارائه کنیم، نتیجه به صورت خلاصه در چند مورد ویژه خلاصه می‌شود:

داشتن پشتی و انعطاف کافی آن در صندلی اپن

داشتن جک و قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی اپن از کف زمین

وجود مواد و متریال درجه یک و بادوام در ساختار صندلی اپن

داشتن چرخ‌های ژله‌ای باکیفیت برای جا به جایی راحت صندلی

فلزی بودن پایه صندلی جهت استحکام بیشتر

انتخاب بهترین صندلی اپن بستگی به نوع نیاز شما دارد. در واقع اینکه کدام صندلی در میان انواع صندلی اپن برای شما مناسب است را نوع فعالیت و کار روزانه شما مشخص می‌کند. به عنوان مثال اگر شما صندلی اپن را برای محل انتظار مراجعان می‌خواهید، صندلی اپن ثابت و بدون چرخ برای چنین کاربردی مناسب‌تر است.

اگر شما مشغول به فعالیت یا کاری هستید که در آن نیاز به جا به جایی وضعیت صندلی دارید، بهتر است صندلی اپن چرخدار را خریداری کنید. در قسمت بعدی به طور کامل با انواع صندلی اپن و کاربرد آنها آشنا می‌شوید.

 

معرفی انواع صندلی اپن و نحوه عملکرد آنها

از صندلی‌های اپن به طور عمده برای آشپرخانه‌ها استفاده می‌شود به همین دلیل یکی از دسته‌های پرطرفدار در میان انواع صندلی‌های اپن، صندلی اپن آشپزخانه است.

صندلی اپن آشپزخانه نه تنها در آشپرخانه بلکه در انواع رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. صندلی‌های اپن از نظر جنسی که دارند به چند دسته تقسیم می‌شوند:

 

صندلی اپن چوبی: صندلی اپن چوبی جلوه‌ی بسیار زیبایی به دکوراسیون شما می‌دهد. به همین علت بیشتر برای پذیرایی در مکان‌های لوکس مورد استفاده قرار می‌گیرد. صندلی اپن چوبی بیشتر کاربرد دکوراسیونی دارد و برای نشستن طولانی مدت مناسب نیست. اگر این نوع صندلی اگن از چوب مقاوم و درجه یک ساخته نشد باشد امکان شکستن آن در صورت فشار، بالا می‌باشد.

صندلی اپن فلزی: صندلی اپن فلزی در مقایسه با صندلی اپن چوبی مقاومت بالایی دارد. این صندلی در صورت ترکیب شدن فلز و جوب بسیار لوکس و لاکچری خواهد بود. قیمت صندلی اپن فلزی با توجه به نوع فلز به کار رفته در آن متغیر است. برای تولید صندلی اپن فلزی، معمولا از استیل ضد زنگ استفاده می‌شود که علاوه بر مقاومت بالا، درخشش و زیبایی خاصی به صندلی اپن میبخشد. صندلی اپن فلزی با توجه به ظاهری که دارد، برای فضاهای مدرن بسیار مناسب است.

 

صندلی اپن حصیری: صندلی اپن حصیری مانند صندلی اپن چوبی بیشتر حالت دکوراسیونی دارند. این صندلی در زیبایی دکوراسیون  آشپزخانه‌ها و زیبایی فضا بسیار مناسب است. قسمت پشتی این صندلی از حصیر پوشانده شده و بیشتر برای خانه‌هایی که دکوراسیون با سبک روستیک دارند استفاده می‌شوند.

صندلی اپن پلاستیکی: مزایای صندلی اپن پلاستیکی در مقایسه با سه نوع صندلی قبل؛ وزن کم، قابلیت جا به جایی سریع و راحت و قیمت ارزانتری که دارد است. در واقع اگر شما برای خرید به دنبال صندلی اپن ارزان هستید این مدل صندلی می‌تواند برای شما مناسب باشد. صندلی اپن پلاستیکی کاربرد محدودی دارد ولی برای محیط‌هایی مانند سالن انتظار انتخاب به صرفه و مناسبی است.

 

در حال حاضر، افراد بیشتر به دنبال صندلی هستند که هم از نظر ظاهری و هم از نظر عملکرد در بالاترین سطح ممکن باشند. نکته مهم اینجاست که صندلی اپن زیبا همیشه در بازار موجود است.؛ اما صندلی اپن طبی و استاندارد که به معنای دقیق کلمه ارگونومیک و راحت باشد را باید با دقت و بررسی تشخیص دهیم تا در انتخاب آن دچار خطا نشویم.

با توجه به تعریف و شناخت صندلی اپن استاندارد در ابتدای مقاله و همچنین آشنایی با انواع صندلی اپن و کاربرد آنها اکنون می‌توانید تشخیص دهید که با توجه به نیاز شما و فعالیتی که دارید، کدام نوع صندلی اپن برای شما مناسب است.

 

قیمت محبوب‌ترین صندلی‌های اپن در بازار

محبوب‌ترین صندلی اپن در بازار دارای ویژگی‌های ارگونومی در کنار ظاهر زیبا و لوکس هستند. در حال حاضر صندلی اپن چرخدار و جک‌دار محبوب‌ترین صندلی اپن در بازار به شمار می‌آید. زیرا این صندلی چندکاره است و میتوان از آن در موقعیت‌های مختلفی استفاده نمود. یکی از صندلی‌های اپن پرطرفدار صندلی اپن گردان صدفی است که از آن در مشاغل مختلف به عنوان یک صندلی چندمنظوره استفاده نمود.

قیمت محبوب‎‌ترین صندلی‌های اپن چندمنظوره در بازار در مقایسه با صندلی‌های اپن معمولی و تزئینی بالاتر است اما به دلیل کاربردهای متعدد و راحتی بیشتری که به کاربر می‌دهند بسیار به صرفه است.

این مقاله توسط مرکز فروش صندلی اپن آریامیز، تقدیم شما عزیزان شد. در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعات فنی مربوط به یک صندلی ارگونومی استاندارد و انواع صندلی اپن و همچنین بهترین صندلی اپن مناسب  نیاز شما را به زبانی ساده برایتان شرح دهیم. اکنون شما می‌توانید با خیالی آسوده و پیش زمینه‌ای که در رابطه با نکات خرید صندلی اپن دارید، دست به انتخاب مناسب و درستی بزنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.